Zlatý retrívr

Zlatý retrívrZlatý retrívr má stejně jako jeho příbuzný labradorský retrívr přátelskou a učenlivou povahu. V každém věku ocení zábavu a společnost a váš zájem vám bude vděčně oplácet. Pes, který vyrůstá v milující rodině, se stane společníkem pro všechny okolo včetně dětí.

Retrívr má atletickou postavu. Může však mít sklony k tloustnutí, proto krmivo vybíráme obezřetně a kombinujeme s dostatkem pohybu.

Díky své inteligenci a touze plnit úkoly je využíván jako pes pro postižené a při terapiích.

Zlatý retrívr

  • Původ: Anglie
  • Hmotnost v dospělosti: cca 30-45kg
  • Výška v kohoutku: 56–61 cm
  • Dožívá se: 13-15 let

Historie plemene

Zlatý retrívr je původem z Anglie. Ve své domovině se používal k aportování vodních ptáků a zvěře. Jeho povaha a ochota s nadšením plnit úkoly z něj udělaly jedno z nejoblíbenějších plemen.

Povaha

Zlatý retrívr zdědil po předcích vlídnou povahu. Chování vašeho psa se bude samozřejmě odvíjet od vaší péče a přístupu. Retrívr je společenské zvíře a špatně snáší samotu.

Pes rád plní úkoly a pomáhá. Proto je oblíben nejen jako domácí mazlíček, ale i jako spolehlivý lovecký pes či pomocník při terapiích.

Péče o psa

Pes se zlatou srstí nevyžaduje přílišnou péči o kožich, stačí dvakrát týdně vykartáčovat a odstranit odumřelé chlupy a nečistoty.

To, čím retrívrovi skutečně uděláte radost, je pravidelný pohyb, ať už v přírodě nebo u vody. Zlatý retrívr miluje aktivitu a rád plní úkoly. Bez dostatku pohybu trpí. Není proto vhodný pro chovatele, kteří mají v plánu jen to, že párkrát za den psa vyvenčí.

Shrnutí

Zlatý retrívr je milující mazlíček. Potřebuje a vyžaduje společnost. Je aktivní a hravý. Vyžaduje dostatek podnětů, péči a pohyb.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>