Německý ovčák

Německý ovčákKdo by neznal komisaře Rexe. Inteligentní, odvážný a hrdý pes provázel dětství nejednoho z nás. Rex také představuje typické vlastnosti německého ovčáka.

Německý ovčák je učenlivý, chytrý a milující pes. Pro svou věrnost a inteligenci je mezi chovateli velmi oblíben. Miluje a vyžaduje pohyb, proto je vhodný na zahradu a pro aktivního páníčka.

Ovčák je přirozený ochránce. Byl vyšlechtěn k práci, a proto dokáže plnit rozličné úkoly. Také je skvělý společník.

Německý ovčák dokáže být velmi obětavý a vždy bude bránit svou rodinu. Není však zbytečně agresivní a hrát si s ním mohou i děti.

Pes vyniká v učenlivosti a plnění úkolů. Proto je využíván jako pracovní pes u policie, záchranářů a jinde. Svou šikovnost samozřejmě prokáže i v agility.

Ovčák je také skvělý hlídač. Přes den může být vděčný a vítaný společník, v noci ochránce vašeho pozemku či bytu.

Pes je předurčen k aktivitě. Pokud je jen tak zavřený v bytě či domě, strádá. Ovčáka byste si neměli pořizovat, pokud víte, že nebudete mít čas na dlouhé procházky, výcvik a související činnosti.

Německý ovčák

  • Původ: Německo :-)
  • Hmotnost: 34–43 kg
  • Výška: 55–65 cm
  • Dožívá se: 12-13 let

Historie plemene

Původně se používal jako ovčácký pes. Díky své inteligenci a schopnosti plnit rozličné úkoly se začal využívat i v dalších oblastech, od policejních nebo záchranných složek po agility. Chovatelé s větším pozemkem ocení jeho hlídačské schopnosti.

Povaha

Pes má obecně kladný vztah k lidem, na druhou stranu je vynikající hlídač a obranář. Chování německého ovčáka je silně ovlivňeno přístupem chovatele. Pes se snadno učí, vnímá vjemy okolí a těch, kteří na něj působí. Proto je používán jak jako policejní pes, tak třeba záchranář.

Pes nade vše miluje svého páníčka a jeho lásku mu s důvěrou oplácí.

Péče o psa

Německý ovčák je učenlivý a chytrý, vyžaduje ale odpovídající péči. Je silně fixován na svého páníčka a delší dobu bez něj snáší špatně. Ideální je každodenní kontakt kombinovaný s výcvikem a odpovídající aktivitou.

Ovčák rozhodně není ten typ psa, kterého stačí párkrát denně vyvenčit s tím, že veškerá další péče končí. Potřebuje prostor a prostředí k fyzické aktivitě a výcviku. Nejlépe se svým chovatelem.

Starost o srst a další části těla se neodlišuje od jiných plemen.

Shrnutí

Německý ovčák je věrný, velmi inteligentní a věrný společník. Vyžaduje však každodenní péči a aktivitu se svým člověkem. Je ideální na zahradu. Není vhodný pro začínajícího chovatele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>