Labradorský retrívr

Labradorský retrívrLabradorský retrívr je vyhlášeným společníkem. Nekonfliktní, učenlivý a chytrý pes, který si získá vaše srdce. Pokud hledáte milého společníka, s retrívrem se nemůže mýlit.

Labradorský retrívr má předky v kanadských psech, díky žádaným vlastnostem byl převezen a vyšlechtěn v Anglii. Pomáhal rybářům vytahovat sítě. Miluje vodu a zároveň je schopný plnit rozličné úkoly. Pro svůj vzhled, povahu a schopnosti se rozšířil po celém světě.

Labradorský retrívr

  • Původ: Anglie
  • Hmotnost v dospělosti: cca 27–36 kg
  • Výška v kohoutku: 56–57 cm
  • Dožívá se: 12 – 14 let

Labrador je ideální rodinný pes, jak jen to je v tomto smyslu slova možné. Miluje společnost, rád poslouchá a opětuje lásku a péči.

Historie plemene

Má předky v novofoudlandských psech, kteří aportovali ryby a postřelené ptáky. Tato schopnost labradorovi zůstala. Následovalo křížení psů v Anglii, kam byli novofoudlandští psi přivezeni britskými lovci.

Povaha

Labrador je už od pohledu milým společníkem. Obecně je neagresivní a nechá se pohladit i od cizích, ovšem i on dokáže bránit svůj domov a rodinu. Rád plní úkoly a opětuje váš zájem.

Péče o psa

Pes vyžaduje častý pohyb. Nejraději má vodu, mezi prsty má dokonce blány, je to doslova vodní živel. Nepohrdne však ani procházkou v lese.

Srstí ani dalšími vlastnostmi se labrador příliš neodlišuje od jiných plemen a nevyžaduje větší péči.

Labrador má se svou mohutnou tělesnou stavbu sklony k pohybovým problémům a chorobám – chovatel na to musí brát ohled. Je také pravdou, že labrador sní prakticky vše, na co přijde, a má tak sklony k tloustnutí.

Shrnutí

Labrador miluje a vyžaduje společnost a častý zájem. Je hravý a potřebuje dostatečnou aktivitu a pohyb. Nejlépe se bude mít na zahradě. Je však možné si ho pořídit i do bytu, jen je třeba dbát na dostatečnou aktivitu a kvalitní krmivo, po kterém zbytečně nepřibere.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>